Zwycięzcy Konkursu Młody Prezenter

2001

Agnieszka Małecka

  • Mistrz Polski 2001 - sędzia: Tomasz Borkowski (PL)
  • finalistka International Junior Handling Competiotion Crufts 2002

Pierwszy rasowy pies pojawił się w naszej rodzinie w 1990 roku. Miałam zaledwie rok, gdy do moich dziadków przyjechał szczeniak – słodka szorstkowłosa jamniczka - Bieżka. Razem z nią dorastałyśmy więc pewnie dlatego jamniki są moją największą miłością do dzisiaj.
Na pierwsze wystawy jeździłam z dziadkami lecz bardzo szybko pojawił się w moim życiu mój „własny” pies Alter, oczywiście syn Bieżki. To właśnie z nim zadebiutowałam na ringu w konkursie Młodego Prezentera na KWPR Koszalin 1997. Pierwszy start i od razu druga lokata w grupie młodszej. Pamiętam ten Konkurs do dzisiaj.
Już w pierwszym sezonie (1997), zaledwie po kilku wystawach, dostałam zaproszenie na mój pierwszy finał MP do Poznania. Zajęcie drugiej lokaty w Grupie Młodszej było dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Miałam wtedy niespełna 9 lat.
Nie jestem już w stanie zliczyć wszystkich konkursów, w których brałam udział, ale nigdy nie zapomnę atmosfery jaka towarzyszyła naszym zmaganiom. Byliśmy grupą wspierających się, młodych ludzi, którzy uczyli się wzajemnie od siebie i wspólnie cieszyli się swoimi sukcesami. Pomimo, że w trakcie konkursów konkurowaliśmy ze sobą, poza ringiem nigdy nie traktowaliśmy się jak rywali. Nie było między nami zawiści, zazdrości ani kłótni. Po dziś dzień jesteśmy wspaniałymi przyjaciółmi.
W czasie moich startów w konkursie trzykrotnie zostałam Prezenterem Roku. W latach 2001, 2002, 2003 zdobyłam tytuł Mistrza Polski a co za tym idzie 3 razy reprezentowałam nasz kraj w konkursie na wystawie Crufts. Wszystkie występy w Anglii wzbudzały wiele emocji ale najbardziej wspominam mój pierwszy start. Chciałam wystartować z psem polskiej rasy dlatego na ringu towarzyszyła mi słodka PON-ka Antrosu Shafir at Derochas.